Süpermarka Yayınları

Superbrands yayınları online e-Kitap olarak okunabilir. Dilediğiniz kitabı okumak için listeden ülke veya bölgeyi Seçiniz.


Superbrands dünya çapında bir yayın, medya ve iletişim şirketi olarak 85’ten fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Yayınladığımız kitaplar pazardaki en güçlü ve değerli markalara saygınlık kazandırır.  Bugüne kadar bu markaların yol hikayelerini anlatan 20,000’den fazla sunum içeren 400’ün üzerinde Superbrands Kitabı yayınladık.

Marka hikayelerinin daha fazla tanıtımı amacıyla www.superbrandstv.com adresinden izlenebilen videolar da hazırlıyoruz. Tüm dünyadan milyonlarca tüketici markaların bu ilginç ve özel tanıtım videolarını izledi ve izlemeye devam ediyor.

Bir markayı Süpermarka yapan nedir? Süpermarka’nın sahip olduğu farkındalık, çekicilik ve gücü sağlayan faktörler nelerdir? Süpermarka Seçici Kurulu ve seçilen şirketlerin yardımlarıyla biz bu Süpermarkaların hikayeleri ve markayı çevreleyen yaratıcılık ve prestijin kaynaklarını bir araya getiriyoruz.

Süpermarkaların hikayelerinin yanısıra Süpermarka Seçici Kurul üyelerine göre bir markayı Süpermarka yapanın ne olduğunu da öğrenme imkanı sunuyoruz. Seçici Kurul her ülkenin en önde gelen medya ve iletişim dünyası yöneticilerinden oluşuyor.  Üyelerin herbiri Süpermarka olmak gibi çok ender ve kıymetli bir değere ulaşmaya duyulan derin saygının bilincini taşıyor.

Superbrands programını 1995 yılında ilk başlattığımızda bu konseptin ne kadar başarılı olacağı konusunda hiç bir fikrimiz yoktu. Fakat kısa bir süre sonra reklam, pazarlama, marka yönetimi ve medya üst düzey yöneticileri bastığımız kitaplardan talep etmeye başladılar. Pazarlama ve markalaşma konusunda eğitimlerini sürdüren öğrenciler aynı şekilde kapımızı çaldılar. Hatta markalaşmayla direkt ilişkisi olmayan tüketiciler bile merakla aldıkları kitapların içindeki bilgileri keyifle okuyup yayınladığımız her yerde binlerce kitap satın aldılar.

Aslında bunlar bizim için sürpriz olmamalıydı. Kitaplarımızda yer alan markalar hepimizin hayatının önemli ve vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Ve her ne kadar büyük bir marka bunu yaratan kurumun malıysa da aslında bundan çok daha fazlası olduğu da aşikar. Bir hanedanlık sembolü gibi kolları bir çok dallara ayrılarak her birinden gelen pozitif katkılarla besleniyor. Sembollerin gücünü hiç bir zaman küçümsememeyi aklımızda bulunduralım, öyle ki değerli bir sembolü ülke bayrağı yaparsanız insanların bu değerde ölümü bile göze aldığını göreceksiniz.