Programa Katılım Avantajları

Markanın hikayesi, kuruluşundan bugüne kazanımları ve pazardaki konumu ülkenin binlerce üst düzey yönetici ve Reklam, Pazarlama, Halkla İlişkiler, Satınalma ve Marka ve Ürün yönetiminden sorumlu müdür ve çalışanları tarafından okunacak.

Marka profilinin üst seviyelere çıkması sayesinde mevcut müşteriler doğru markayı kullandıklarından emin olur, ayrıca potansiyel müşterilerin markayı denemeleri yönünde kuvvetli bir albeni oluşur.

Superbrands’in medya tanıtım faaliyetleri sayesinde markanın başarıları ön plana çıkar.

Süpermarka statüsü, kurum elemanlarının “önemli” bir şirkette çalıştıkları duygusunu teyit ederek markanın yanında olmaktan gurur duymalarına olanak tanır.  Bu durum çalışanların motivasyonunu yükselterek sadakat yaratır, hep en iyi kurumlarda çalışmayı hedefleyen sektörün en iyi yöneticilerini cezbeder.

Tedarikçiler büyük bir markayla çalıştıkları, müşterileriniz de büyük bir markayı kullanıyor oldukları konusunda güven içinde olurlar;

Perakendeciler doğru markayı sattıklarından emin olurken ürününüzü henüz stoklarında bulundurmayan perakendeciler de markaya yönelirler;

Şirketler Süpermarka konumlarını maddi olmayan duran varlık olarak değerlendirerek bilanço değerini yükseltebilirler.

Süpermarka Türkiye Kitabı hem Türkçe hem de İngilizce olarak basılarak yurt içi ve yurt dışında oldukça geniş bir basın listesine dağıtılır.  Dağıtılan kitaplar gazeteciler için çok önemli bir referans kaynağı olarak sektör, marka veya genel pazarlama ve iş dünyası haberlerine kaynakça teşkil eder.

Detaylı, titiz ve uzman bir çalışma sonucu oluşturulan kitap tedarikçiler, müşteriler, yatırımcılar ve çalışanlar için ideal bir hediye olarak değerlendirilebilir.  Bunun yanı sıra şirket bekleme salonu ve lobileriyle fuar standlarında kullanım için de idealdir.

Markanın konumu ve başarılarının güncel halini gerek kurum içi gerekse kurum dışı ilişkilerde sunma imkanı vermeye çok uygun bir araçtır.

Superbrands’in faaliyette olduğu tüm ülkeleri kapsayan yüksek prestijli ve güvenilir superbrands.com web sitesinde yer alarak şirket konum ve statüsüyle ilgili bilgilere dünya çapında internet kullanıcılarının erişimine olanak sağlar.

Süpermarka seçilen ve programa katılma kararı alan markalara reklam ve pazarlama malzemeleri, web sitesi, paketleme, vb. ortamlarda “Süpermarka Statü”lerini sembolize etme imkanı sunan “Süpermarka Damgası”nı kullanım hakkı verilir. Nielsen, Synovate, TNS, BDRC ve diğer uluslararası araştırma şirketleri yaptıkları araştırmalarda tüketicilerin “Süpermarka Statü Damgası” taşıyan ürün ve hizmetleri satın almaya %70 oranında daha fazla eğilimli oldukları ortaya çıkmıştır.